Головна сторінка

Цікаве про освіту

 ПРО ОСВІТУ

Японські і південнокорейські діти краще за всіх знають математику.
3/4 японських дітей читають комікси.
Багато дітей в Малі проводять тільки 2 роки в школі. Більше половини з них починають працювати у віці від 10 до 14 років.
Якщо ви хочете добре заробляти, викладаючи, то вам варто відправиться до Швейцарії, де зарплата вчителів починається від 33 000 доларів на рік.
Американська молодь проводить більше часу в освітній системі, ніж будь-хто в світі.
Є 22 країни, де більше половини населення неграмотне. П'ятнадцять з них знаходяться в Африці.
В Індонезії більше половини вчителів початкової школи — молоді, середній вік 30 років.
Один з п'яти дорослих в країнах, що розвиваються - майже 862 000 000 чоловік - не вміють читати і писати.
Більшість неписьменних складають жінки. Більш ніж в 20 країнах рівень неграмотності серед жінок перевищує 70%.
Цілих 8% робочої сили в Ісландії становлять вчителі, при цьому у них 38 робочих тижнів на рік.
У Центральній Європі чоловіки не вчать. В Угорщині, Чехії та Словаччині більш ніж на 75% учительський склад складається з жінок.
Аляска витрачає на душу населення більше грошей на початкову і середню освіту, ніж будь-яка інша держава.


Цікаві факти про школу
Школа, виявляється, дуже давня. Слово «школа» походить від грецького слова «сколе», що означає «дозвілля». Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань.
Школи відвідували тільки хлопчики вільних родин. Великий грецький філософ Платон був першим вчителем, який організував навчання в місці, яке називав «академією». Термін навчання складав 3-4 роки.
Давні школи розташовувалися на майданчиках, де тренувалися військові або проводилися паради. Майданчики ці називалися гімназіями. Пізніше Аристотель назвав свою школу ліцеєм. Цікаво, що в Німеччині школи почали називати гімназіями, у Франції – ліцеями, а шотландська школа – академія. Всі ці три назви збереглися до наших часів. Жодна зі шкіл не була схожа на сучасну. Це були місця для дискусії.
Пізніше почали навчати школярів грамоти. Римські школи були схожі на сучасні.

Слово «педагог» родом з Древньої Греції і означає дослівно « той, що веде дитину ». 
Але називали так не вчителя, а раба, котрий відводив дитину в школу і приводив назад. Зазвичай в педагоги вибирали рабів, непридатних ні для якої іншої роботи , але які відрізнялися вірністю дому.
Більше 100 років школа стала схожою на сучасну, де вивчалися різні науки.
У 1650 році 58-річний єпископ протестантської общини Чеських братів – він же великий педагог і гуманіст ХVII століття - Ян Амос Коменський придумав геніальну систему масового "навчання всіх і всьому".
 Тобто, фактично придумав нашу з вами школу.
Він вперше розсортував учнів за віком по класах; він розрізав грамоту на декілька учбових дисциплін; написав перший підручник; ввів поняття: "учбовий день", "урок", "оцінка", "вправа".
 Встановив єдиний день початку занять - щоб дітей в школу приймати не коли завгодно, але лише один раз в рік, "краще восени... і вести їх весь рік, нікого вже не приймаючи і не відпускаючи".
Вважається, що він придумав і канікули ... але, що стосується канікул, та поява їх в університетському житті мала сувору причину – чуму. Саме вона кожне літо викошувала значну частину міського населення Європи, і, щоб хоч в якійсь мірі уникнути епідемії, магістри придумали … канікули.
У 1574 р. з'явився перший друкований буквар для навчання дітей на Україні, виданий першодрукарем Іваном Федоровим.
Взагалі, історія виникнення школи дуже цікава. Крім того, у різних країнах система освіти має свої особливості.
1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 
1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні.
У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці.
У різних країнах існують різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.
У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять.
 Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.
За Конституцією України всі діти йдуть 1 вересня до школи, щоб отримати знання і отримати повноцінну середню освіту.


Немає коментарів:

Дописати коментар